Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi

Üniversiteli öğrencilerden Engelliler Günü'nde farkındalık etkinliği!

Uşak Üniversitesi bünyesindeki Spor Bilimleri Fakültesi'nde öğrenciler Engelliler Günü nedeniyle bir farkındalık oluşturmak amacıyla Öğretim Görevlisi Gamze Beyazoğlu'nun da öncülüğünde voleybol müsabakası düzenlendi.

Dünya Engelliler Günü nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Uşak'ta da birçok etkinliğe imza atılırken bunlardan bir tanesi de Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Gamze Beyazoğlu ve öğrencileri tarafından gerçekleştirildi. 


Antrenörlük Eğitimi bölümü öğrencilerinin de katıldığı farkındalık etkinliğinde Engelli Sporları ve Organizasyonları dersi kapsamında oturarak voleybol maçı gerçekleştirildi. Konuya ilişkin olarak etkinliğin de öncülerinde olan Öğretim Görevlisi Gamze Beyazoğlu; "spor kişilere engeli ile başa çıkabilmeyi öğretmekte, kendisine olan güven duygusunu artırmakta ve olumlu benlik gelişimine katkıda bulunmaktadır. İletişim ve paylaşım sağlamakta, yaşam motivasyonunu artırmakta ve dürüstlük, işbirliği, hoşgörü gibi olumlu kişilik özelliklerinin gelişmesinede ayrıca katkı sunmaktadır. Bu nedenle ailelerin de engeli bulunan çocuklarını spora yönlendirmelerini istiyoruz. Bu etkinliğimizi de bu özelliklere dikkat çekebilmek ve engellerin bu yolla da aşılabileceğini göstermek amacıyla gerçekleştirdik" şeklinde konuştu.

 

Uşak Üniversitesi Spor Salonu


07 Aralık 2016